Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
19.08.2024 12:47 - „Роснефт“ върви по пътя на нерентабилността на „Газпром“.
Автор: belkana Категория: Бизнес   
Прочетен: 4533 Коментари: 4 Гласове:
4


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 В Русия започва нова вълна от повишения на цените. Производителите на продукти вече предупредиха магазините за повишаване на изкупните цени през септември.

 Това ще се превърне в допълнителна тежест за руснаците. Цените на много продукти и услуги вече са се повишили през последната година, сочи анализът на агенцията. Някои медицински услуги са поскъпнали със стотици (общ кръвен тест) и десетки (ултразвук) процента. Повишени са цените на храните (на доматите - 35,6%, на краставиците - 27,5%, на картофите - 24,2%, на ориза - 14,8%), и на наемите на апартаменти (с 27,9-29%), и на пътуванията. Прочетете повече в инфографиката.

image

*

 Ръководителят на Роснефт Игор Сечин поиска от руското правителство да възстанови разходите на Роснефт на фона на ниските цени на въглеводородите.

 Икономистът Игор ЛИПСИЦ каза, че руското правителство изпитва бюджетен недостиг от три години и резервите на страната ще пресъхнат в рамките на една година. Според него Путин няма да направи отстъпки на Сечин „три долара за барел“, за да поддържа цените на горивата, а „Роснефт“ върви по пътя на нерентабилността на „Газпром“.

   За това, както и защо Русия не може да търгува с петрол и как новите мениджъри на национализирани предприятия се опитват да се задържат по време на кризата, вижте интервюто на Игор Липсиц с Кирил Седов и не забравяйте да се абонирате!

*



Тагове:   руззкий мир,


Гласувай:
4



Следващ постинг
Предишен постинг

1. dobrodan - Да го ева у грижовния тип,
19.08.2024 13:00
да го ева! Тъп и нагъл кагебист, такъв ще си умре, а че се и нещо забави много!
цитирай
2. belkana - Грижовен е само за свойта жопа, другите ако щат да мрат
19.08.2024 13:18
dobrodan написа:
да го ева! Тъп и нагъл кагебист, такъв ще си умре, а че се и нещо забави много!

цитирай
3. getmans1 - Цитирам; ...
19.08.2024 17:24
... "ПУТИН Е ЗЛАТО ЗА РУСИЯ" /познайте кой?/
цитирай
4. belkana - :) да, ще им злезе скъпо
19.08.2024 19:06
getmans1 написа:
... "ПУТИН Е ЗЛАТО ЗА РУСИЯ" /познайте кой?/


лесно е да се пишат неща, ако лично не засяга пишещия - това за путинофилите, които се олицетворяват с него
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: belkana
Категория: Други
Прочетен: 1046629
Постинги: 1031
Коментари: 3066
Гласове: 2648
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930