Постинг
21.05 10:15 -
Здесь крутятся серьезные бабки (с)
Автор: belkana
Категория: Бизнес
Прочетен: 278 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 21.05 10:26

Прочетен: 278 Коментари: 1 Гласове:
4
Последна промяна: 21.05 10:26


Тръмп няма да получи саудитските милиарди: самото кралство е фалирало Тръмп се надяваше да привлече 1 трилион долара от Саудитска Арабия за 4 години, но се сблъска със суровата реалност. Принц Мохамед бин Салман харчи трилиони за вътрешни реформи: мегапроектът Неом (до 1,5 трилиона долара), Експо 2030, Световното първенство по футбол през 2034 г. и други.
Блумбърг изчисли, че всички тези амбиции ще изискват около 2 трилиона долара. Но петролът е на цена от 63 долара за барел, докато за балансиране на бюджета са необходими 96 долара, а като се вземат предвид инвестиционните планове, цели 113 долара. Дефицитът вече е очевиден.
Така че, дори ако Рияд обещава златни планини, в действителност САЩ може да получат само трохи – и то не веднага.

*
Три факта ни карат да се замислим за бъдещето на голямата частна собственост в Русия:
1) Конституционният съд на Руската федерация на практика отмени давността по дела за приватизация.
2) Министърът на финансите Антон Силуанов назова размера на приходите от приватизация през 2024 г. Приходите от приватизация надхвърлиха 130 милиарда рубли, а през 2025 г. се очаква да надхвърлят 80 милиарда рубли. от такива активи, каза Силуанов. Той не изключи възможността големи държавни компании да предложат да продадат акциите си поради „високите цени“. Следователно, на 18 март 2025 г. Силуанов обяви подготовката на предложение за „мащабна приватизация“.
3) Руският президент Владимир Путин се срещна с представители на общоруската обществена организация „Делова Русия“ във вторник, 13 май.
С кого се срещна президентът? С ръководители на компании като:
1) Производител на компютърно оборудване "Аквариус". Приходите за 2022 г. възлизат на 30,153 милиарда рубли. Компанията е спечелила повече от половината от тази сума от държавни поръчки.
2) Верига ресторанти "Теремок". През 2022 г. приходите възлизат на 14,6 милиарда рубли.
3) Производител на вино ГК "Абрау-Дюрсо". Приходи през 2023 г.: 12,525 милиарда рубли.
Това е средният бизнес на Русия. Сравнете с големите компании в страната:
4) Rusal - приходи 619,5 милиарда рубли.
5) NLMK - приходи 979,6 милиарда рубли.
6) Норилски никел - приходи 877 милиарда рубли.
Но собствениците на големи руски бизнеси не бяха поканени на частна среща с президента, за да обсъдят бъдещето на икономиката на страната.
И се връщам към старите си прогнози за предстоящото голямо преразпределение на едрата собственост в Русия, особено след като бившият ми колега от Висшето училище по икономика Андрей Александрович Яковлев вижда точно този процес в бъдещето на страната и обосновава подробно прогнозата си (вижте линка към интервюто му с Богдан Бакалейко, публикувано наскоро тук).
Изглежда Путин се срещна с именно с онези ръководители на средния бизнес в страната, които, от една страна, са готови да му се закълнат в пълна лоялност, а от друга, са достатъчно умели в управлението на бизнес, така че най-големите компании в страната да могат да им бъдат прехвърлени за управление, когато бъдат отнети от бившите олигарси на Русия („олигарси, вербувани от Елцин“).
.jpg)
https://t.me/Lipsits_again/1718
*
„Зимбабве е надежден партньор на Русия в Африка“ - Путин
Путин заяви това на среща с Емерсън Мнангагва, който дойде на власт през 2017 г. след военен преврат и „спечели“ изборите. Междувременно, опозицията в самата Зимбабве все още не признава неговата легитимност.
Путин също благодари на Мнангагва за подкрепата на руските инициативи в ООН и отбеляза „единството на позициите“ по международния дневен ред.

https://t.me/chtddd/84967
*
Износът на пшеница от Русия се е сринал: през януари обемът е възлизал на 2,47 милиона тона, което е с 39,5% по-малко отколкото през същия месец на 2024 г.
През февруари са изнесени 1,9 милиона тона, което е 2,4 пъти по-малко. Прогнозата за износ на пшеница през март е 1,4–1,8 милиона тона, което също е значително по-ниско от миналогодишната цифра.
Основната причина е, че поради инфлационния ръст на разходите, себестойността на пшеницата е станала толкова висока, че като се вземе предвид износното мито, цената на външния пазар е неконкурентна!
https://t.me/korotkopodelu/1869
*

*
До 2025 г. Руските железници са задължили всички подразделения да намалят наполовина разходите си за персонал.
Всички, които вършат истинска работа, бяха подложени на кацане: машинисти, диспечери, дежурни офицери, железопътни работници. Хората, от които зависят безопасността и стабилността на железопътния транспорт, в момента получават между 20 и 50% по-малко от заплатите си. Бонусите на някои хора просто изчезнаха, докато тези на други бяха нулирани „поради неизпълнение на плана“, въпреки рекордните приходи.
А висшето ръководство не само запази бонусите си от десетки милиони рубли, но и одобри закупуването на небостъргач в Москва-Сити за повече от 200 милиарда, при това без забавяне.
На този фон текучеството на персонал чупи антирекорди - всеки трети новодошъл напуска през първата година. На гарите има хиляди свободни места, влаковете се сглобяват в авариен режим, а работниците по железопътната линия работят еквивалента на трима. Влаковете все още се движат, но това, което следва, е само колапс.
https://www.facebook.com/nikolay.sukhinskiy/posts/pfbid0GAGK2nWCMMPQ6XUP4VAMryd9GPJ3vY281KTgbqLFx6y6jsZToE6ioq5KjURYZkM8
Уляновският автомобилен завод направи предложение за да запазите изображението на Cybertruck-а на Tesla:

*l
Умеят ли да четат в Белия дом...?
Как президентството на Тръмп взема своит...
Христос е ужасен лидер
Как президентството на Тръмп взема своит...
Христос е ужасен лидер
Следващ постинг
Предишен постинг
Търсене
Блогрол