Постинг
08.05 10:40 -
Epic Fail
Автор: belkana
Категория: Бизнес
Прочетен: 395 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 08.05 10:42
Прочетен: 395 Коментари: 1 Гласове:
2
Последна промяна: 08.05 10:42
или още Х седмици до преговорите или примирието....
Развитието на конфликтите Иран-САЩ и Украйна-РФ все повече наподобяват на филма "Омагьосан ден" или Денят на мърмота.

1) Тръмп обявява нещо.
2) Нищо не се случва.
3) Тръмп отменя съобщението.
4) Тръмп обявява напредък в преговорите.
5) Цените на петрола временно падат с 10-15 долара на фона на очакванията.
6) Сделката се проваля в последния момент.
7) Тръмп заплашва да бомбардира Иран отново.
8) Цените на петрола се връщат на предишните си нива.
9) Вижте точка 1.
Сега сме на точка 5.
Axios съобщава за напредък в преговорите, което би трябвало да доведе до сделка.
Ще ви дам кратко резюме, въпреки че няма нищо ново в него.
САЩ и Иран са близо до сключването на меморандум от една страница, който би трябвало да доведе до край на войната.
Меморандумът е рамково споразумение, което ще обяви край на войната, последвано от 30-дневни преговори, съсредоточени върху иранската ядрена програма.
Меморандумът се състои от 14 точки. Иран трябва да приеме мораториум върху обогатяването на уран. В замяна САЩ се съгласяват да отменят санкциите и да размразят милиарди замразени ирански активи. И двете страни се ангажират да деблокират Ормузкия проток в рамките на 30 дни.
Иран е готов да приеме 5-годишен мораториум. САЩ настояват за 20 години. Три източника съобщават, че страните може да се споразумеят за 12-15 години. След приключване на мораториума, на Иран ще бъде позволено да обогатява уран до 3,67%. (Това не едостатъчно за производството на ядрено оръжие, - бел.ред.)
САЩ искат да извадят обогатения уран от Иран, предлагайки да го доставят директно в Америка. САЩ искат Иран да се ангажира да прекрати експлоатацията на своите подземни хранилища и да позволи разширени инспекции от ООН.
Нищо не е казано за исканията Иран да разоръжи Хизбула и другите ѝ пълномощници. Нищо не е казано за ограничаване на ракетната програма на Иран. (Можем да предположим, че САЩ са се отказали от тези искания, - бел.ред.)
САЩ очакват отговор от Иран в рамките на следващите 48 часа (тоест до петък сутринта).
Страните никога не са били по-близо до сделка, отколкото са сега, - източници.
Белият дом смята, че основният проблем е в иранското ръководство, в което няма консенсус. (Радикалната Корпус на гвардейците на ислямската революция и по-умереното политическо крило, - бел.ред.)
Редица американски служители остават скептични дори относно сключването на меморандум, камо ли на окончателна сделка.
Bloomberg добавя, че на среща с Абас Арагчи китайският външен министър Ван И е призовал Иран да продължи преговорите и е посъветвал да не се възобновяват военните действия.
На този фон цените на петрола паднаха от 108 на 97 долара, но сега са се коригирали до 102 долара.
Лично: Наистина искам да вярвам, че сделката няма да се провали този път и че те действително ще подпишат нещо. Просто защото петролът на цена от 110 долара е най-добрият подарък, който Тръмп можеше да направи на Путин през 2026 г. Но преди три седмици всичко изглеждаше по план и се оказа както обикновено.
To Be Or
https://t.me/ToBeOr_Official/20633
*
Саудитска Арабия забрани на САЩ да използват военновъздушната база „Принц Султан“ за операции срещу Иран. Доналд Тръмп е принуден да спре „Проект Свобода“ само след 36 часа поради демарш на Мохамед бин Салман. Докато Вашингтон губи контрол над съюзниците си, ОАЕ тайно изтегля петролните си танкери, като изключва транспондерите им. Разглеждаме защо Рияд влезе в конфликт с Белия дом и как ирански дронове атакуваха танкера „Барака“ в отговор на плана на Абу Даби.
*
Развитието на конфликтите Иран-САЩ и Украйна-РФ все повече наподобяват на филма "Омагьосан ден" или Денят на мърмота.

1) Тръмп обявява нещо.
2) Нищо не се случва.
3) Тръмп отменя съобщението.
4) Тръмп обявява напредък в преговорите.
5) Цените на петрола временно падат с 10-15 долара на фона на очакванията.
6) Сделката се проваля в последния момент.
7) Тръмп заплашва да бомбардира Иран отново.
8) Цените на петрола се връщат на предишните си нива.
9) Вижте точка 1.
Сега сме на точка 5.
Axios съобщава за напредък в преговорите, което би трябвало да доведе до сделка.
Ще ви дам кратко резюме, въпреки че няма нищо ново в него.
САЩ и Иран са близо до сключването на меморандум от една страница, който би трябвало да доведе до край на войната.
Меморандумът е рамково споразумение, което ще обяви край на войната, последвано от 30-дневни преговори, съсредоточени върху иранската ядрена програма.
Меморандумът се състои от 14 точки. Иран трябва да приеме мораториум върху обогатяването на уран. В замяна САЩ се съгласяват да отменят санкциите и да размразят милиарди замразени ирански активи. И двете страни се ангажират да деблокират Ормузкия проток в рамките на 30 дни.
Иран е готов да приеме 5-годишен мораториум. САЩ настояват за 20 години. Три източника съобщават, че страните може да се споразумеят за 12-15 години. След приключване на мораториума, на Иран ще бъде позволено да обогатява уран до 3,67%. (Това не едостатъчно за производството на ядрено оръжие, - бел.ред.)
САЩ искат да извадят обогатения уран от Иран, предлагайки да го доставят директно в Америка. САЩ искат Иран да се ангажира да прекрати експлоатацията на своите подземни хранилища и да позволи разширени инспекции от ООН.
Нищо не е казано за исканията Иран да разоръжи Хизбула и другите ѝ пълномощници. Нищо не е казано за ограничаване на ракетната програма на Иран. (Можем да предположим, че САЩ са се отказали от тези искания, - бел.ред.)
САЩ очакват отговор от Иран в рамките на следващите 48 часа (тоест до петък сутринта).
Страните никога не са били по-близо до сделка, отколкото са сега, - източници.
Белият дом смята, че основният проблем е в иранското ръководство, в което няма консенсус. (Радикалната Корпус на гвардейците на ислямската революция и по-умереното политическо крило, - бел.ред.)
Редица американски служители остават скептични дори относно сключването на меморандум, камо ли на окончателна сделка.
Bloomberg добавя, че на среща с Абас Арагчи китайският външен министър Ван И е призовал Иран да продължи преговорите и е посъветвал да не се възобновяват военните действия.
На този фон цените на петрола паднаха от 108 на 97 долара, но сега са се коригирали до 102 долара.
Лично: Наистина искам да вярвам, че сделката няма да се провали този път и че те действително ще подпишат нещо. Просто защото петролът на цена от 110 долара е най-добрият подарък, който Тръмп можеше да направи на Путин през 2026 г. Но преди три седмици всичко изглеждаше по план и се оказа както обикновено.
To Be Or
https://t.me/ToBeOr_Official/20633
*
Саудитска Арабия забрани на САЩ да използват военновъздушната база „Принц Султан“ за операции срещу Иран. Доналд Тръмп е принуден да спре „Проект Свобода“ само след 36 часа поради демарш на Мохамед бин Салман. Докато Вашингтон губи контрол над съюзниците си, ОАЕ тайно изтегля петролните си танкери, като изключва транспондерите им. Разглеждаме защо Рияд влезе в конфликт с Белия дом и как ирански дронове атакуваха танкера „Барака“ в отговор на плана на Абу Даби.
*
© Прави човекът каквото трябва и каквото...
Зеленски обяви прекратяване на огъня, вл...
Борьба со злом идёт такая что вряд ли ко...
Зеленски обяви прекратяване на огъня, вл...
Борьба со злом идёт такая что вряд ли ко...
свобода это просто сумма длины руки и п...
СВЕТЛА Й ПАМЕТ
Нюйоркските демократи прокарват закон, з...
СВЕТЛА Й ПАМЕТ
Нюйоркските демократи прокарват закон, з...
... това е epic business.
От него ще излязат печеливши тези, които са активната част в конфликта, и имат нефт и газ.
Пасивните са обречени да загубят, без значение дали имат нефт и газ, като СА, ОАЕ и останалите в региона, или еврогейския рай.
Китай осцилира около ръба, той е малко особен случай, който беше предупреден от Путин, че е дошло времето разделно и др. Си разбра подтекста на съобщението и само след няколко дни др. Си даде картбланш на няколко от най-големите китайски НПЗ да не се боят от санкциите и да работят с пълна пара (с руски доставки).
Така стоят нещата с цирка "лудия" Дони, персийските "изверги" и събрата на бай Дони, бат Биби.
Най-големият печеливш, разбира се, е Наитемнейший.
Никога не сядайте да играете геополитически покер с бай Дони и Наитемнейший, ще допуснете страшна грешка.
цитирайОт него ще излязат печеливши тези, които са активната част в конфликта, и имат нефт и газ.
Пасивните са обречени да загубят, без значение дали имат нефт и газ, като СА, ОАЕ и останалите в региона, или еврогейския рай.
Китай осцилира около ръба, той е малко особен случай, който беше предупреден от Путин, че е дошло времето разделно и др. Си разбра подтекста на съобщението и само след няколко дни др. Си даде картбланш на няколко от най-големите китайски НПЗ да не се боят от санкциите и да работят с пълна пара (с руски доставки).
Така стоят нещата с цирка "лудия" Дони, персийските "изверги" и събрата на бай Дони, бат Биби.
Най-големият печеливш, разбира се, е Наитемнейший.
Никога не сядайте да играете геополитически покер с бай Дони и Наитемнейший, ще допуснете страшна грешка.
Търсене
