Постинг
20.05 11:17 -
Лиха беда начало есть дыра, будет и прореха. (с)
Автор: belkana
Категория: Лайфстайл
Прочетен: 362 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 20.05 11:18
Прочетен: 362 Коментари: 0 Гласове:
3
Последна промяна: 20.05 11:18
народна поговорка
*
Ситуацията в окупирания Крим.
Почивният сезон започна в очакване на победата

https://x.com/NotindifVarvara/status/2055322537131663371
*
Руснаци записаха видео съобщение с молба към Китай да довърши строителството на училището им, всичко това поради бездействието на местните власти. Те заявиха, че дори са „готови да започнат да учат китайски“.
Жители на микрорайона Березови в Иркутска област записаха видео съобщение, в което се оплакват от липсата на училище и бездействието на местните власти. Според тях след писма до руския президент получават само официални отговори, в които се посочва, че регионът няма пари за строителство.
„При какви условия планирате да увеличите раждаемостта е огромна загадка за нас. Готови сме да започнем да учим китайски.
Активното развитие на културните връзки с Китай е единственият възможен път за нашето развитие в ситуация, в която приоритетите на страната ни са някъде около изграждането на нови метростанции в Москва и нови училища в Таджикистан“,
заявиха жителите.
Децата могат да стигнат до най-близкото училище само с автобус или кола, а когато по лошите местни пътища се образуват задръствания, пътуването до съседните села отнема почти час във всяка посока. Жителите казват, че училищата са два пъти по-пълни.
Накрая жителите измислили алтернативно решение: те помолили руския външен министър Лавров да се обърне към Си Дзинпин с предложение за финансиране на изграждането на местно училище, обещавайки в замяна да научи китайски.
https://t.me/toporlive/187875
*
*
Ситуацията в окупирания Крим.
Почивният сезон започна в очакване на победата

https://x.com/NotindifVarvara/status/2055322537131663371
*
Руснаци записаха видео съобщение с молба към Китай да довърши строителството на училището им, всичко това поради бездействието на местните власти. Те заявиха, че дори са „готови да започнат да учат китайски“.
Жители на микрорайона Березови в Иркутска област записаха видео съобщение, в което се оплакват от липсата на училище и бездействието на местните власти. Според тях след писма до руския президент получават само официални отговори, в които се посочва, че регионът няма пари за строителство.
„При какви условия планирате да увеличите раждаемостта е огромна загадка за нас. Готови сме да започнем да учим китайски.
Активното развитие на културните връзки с Китай е единственият възможен път за нашето развитие в ситуация, в която приоритетите на страната ни са някъде около изграждането на нови метростанции в Москва и нови училища в Таджикистан“,
заявиха жителите.
Децата могат да стигнат до най-близкото училище само с автобус или кола, а когато по лошите местни пътища се образуват задръствания, пътуването до съседните села отнема почти час във всяка посока. Жителите казват, че училищата са два пъти по-пълни.
Накрая жителите измислили алтернативно решение: те помолили руския външен министър Лавров да се обърне към Си Дзинпин с предложение за финансиране на изграждането на местно училище, обещавайки в замяна да научи китайски.
https://t.me/toporlive/187875
*
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Търсене
