Постинг
20.05 19:34 -
Сенатът на САЩ ограничи военните действия на Тръмп срещу Иран
Във вторник Сенатът гласува за приемане на резолюция за военни правомощия, целяща да принуди Доналд Тръмп да прекрати войната в Иран, освен ако не получи разрешение от Конгреса да я продължи.
Гласуването във вторник с 50 срещу 47 гласа бележи първия път, когато камарата придвижва законопроекта, осмият опит за това от началото на конфликта през февруари.
Четирима републиканци се присъединиха към всички демократи в Сената с изключение на един, които гласуваха за приемането на законопроекта.
„Глас след глас, демократите пробиват стената на мълчанието на републиканците относно незаконната война на Тръмп“, заяви лидерът на малцинството в Сената Чък Шумер в изявление. „Повече от 80 дни Тръмп въвлича Америка в скъп, хаотичен конфликт без план, без цел и без законова власт. Днес доказа, че натискът ни работи: републиканците започват да се пропукват и се натрупва инерция, за да го спрат. Ние не се отказваме.“
Гласуването във вторник бележи само първата стъпка към пълното приемане на резолюцията, на която Тръмп почти сигурно ще наложи вето, дори ако тя бъде приета както в Сената, така и в Камарата на представителите.
И все пак демократите виждат приемането на резолюцията като начин да принудят републиканците да заемат позиция относно непопулярната война на Тръмп.
„Сенатът трябва да използва този момент, за да направи това, което е трябвало да направим преди началото на войната – да обсъдим обосновката, стратегията, крайното състояние и разходите за американските данъкоплатци и нашата икономика“, каза вносителят на законопроекта, сенаторът от Вирджиния Тим Кейн, в изявление преди гласуването.
https://www.theguardian.com/us-news/2026/may/19/senate-war-powers-resolution-trump
*
00:00 Сирени за въздушна тревога в цяла Литва заради безпилотни летателни апарати близо до границата
00:45 Къща се срути в Конотоп след руска атака
01:41 Дронове атакуват руски петролни рафинерии 02:48 Посещение на Путин в Китай: разговори със Си Дзинпин
03:58 Дипломатически скандал между Латвия и Русия
04:32 Как Кремъл се опитва да повлияе на изборите в Армения
05:20 Внезапното покачване на рублата и заплахата ѝ за икономиката
06:13 Бивш главен редактор на списание Talter е освободен от затвора
07:09 Търговско споразумение между ЕС и САЩ
08:02 Тръмп намалява военното присъствие на САЩ в Европа
09:18 Сенатът на САЩ ограничава военните действия на Тръмп срещу Иран
10:07 Токаев подписа спорен закон за бездомните животни в Казахстан
10:58 Арсенал стана шампион на Англия за първи път от 22 години
*
Гласуването във вторник с 50 срещу 47 гласа бележи първия път, когато камарата придвижва законопроекта, осмият опит за това от началото на конфликта през февруари.
Четирима републиканци се присъединиха към всички демократи в Сената с изключение на един, които гласуваха за приемането на законопроекта.
„Глас след глас, демократите пробиват стената на мълчанието на републиканците относно незаконната война на Тръмп“, заяви лидерът на малцинството в Сената Чък Шумер в изявление. „Повече от 80 дни Тръмп въвлича Америка в скъп, хаотичен конфликт без план, без цел и без законова власт. Днес доказа, че натискът ни работи: републиканците започват да се пропукват и се натрупва инерция, за да го спрат. Ние не се отказваме.“
Гласуването във вторник бележи само първата стъпка към пълното приемане на резолюцията, на която Тръмп почти сигурно ще наложи вето, дори ако тя бъде приета както в Сената, така и в Камарата на представителите.
И все пак демократите виждат приемането на резолюцията като начин да принудят републиканците да заемат позиция относно непопулярната война на Тръмп.
„Сенатът трябва да използва този момент, за да направи това, което е трябвало да направим преди началото на войната – да обсъдим обосновката, стратегията, крайното състояние и разходите за американските данъкоплатци и нашата икономика“, каза вносителят на законопроекта, сенаторът от Вирджиния Тим Кейн, в изявление преди гласуването.
https://www.theguardian.com/us-news/2026/may/19/senate-war-powers-resolution-trump
*
00:00 Сирени за въздушна тревога в цяла Литва заради безпилотни летателни апарати близо до границата
00:45 Къща се срути в Конотоп след руска атака
01:41 Дронове атакуват руски петролни рафинерии 02:48 Посещение на Путин в Китай: разговори със Си Дзинпин
03:58 Дипломатически скандал между Латвия и Русия
04:32 Как Кремъл се опитва да повлияе на изборите в Армения
05:20 Внезапното покачване на рублата и заплахата ѝ за икономиката
06:13 Бивш главен редактор на списание Talter е освободен от затвора
07:09 Търговско споразумение между ЕС и САЩ
08:02 Тръмп намалява военното присъствие на САЩ в Европа
09:18 Сенатът на САЩ ограничава военните действия на Тръмп срещу Иран
10:07 Токаев подписа спорен закон за бездомните животни в Казахстан
10:58 Арсенал стана шампион на Англия за първи път от 22 години
*
„Няма да станем приятели.“
Пророков нет в своей отчизне а разных к...
узнай где брод и только после спокойно м...
Пророков нет в своей отчизне а разных к...
узнай где брод и только после спокойно м...
УКРАИНСКАТА МАФИЯ В БЪЛГАРИЯ
Чебоксары встретили Фламинго
ЕЦБ вдигна лихвите в еврозоната! Радев н...
Чебоксары встретили Фламинго
ЕЦБ вдигна лихвите в еврозоната! Радев н...
Следващ постинг
Предишен постинг
... оставах с впечатление, че тази война е съгласувана с Израел и тесен тръмпски кръг, вече не мисля така. Евреите в случая ми се струва, че просто са въвлечени, те по принцип не действат необмислено и неподготвени.
цитирайgetmans1 написа:
... оставах с впечатление, че тази война е съгласувана с Израел и тесен тръмпски кръг, вече не мисля така. Евреите в случая ми се струва, че просто са въвлечени, те по принцип не действат необмислено и неподготвени.
Натеняху няколко пъти ходи в САЩ. Ауслендер спомена във видео още при Байдън, че са докарали в Израел самолети ( по стари и нови поръчки след 7 октомври) . Според отчетите на Генделман водещи са Щатите. Предполагам Щатите натискат Китай чрез прокситата, в случая - общ интерес с Израел. Според Генделман - колкото повече поражения за Иран, толкоз по-добре - вероятно, в смисъл, че те нищо не губят, не са обявявали час по час глупави цели. Но САЩ могат и да загубят.
Търсене

